Praca jako pracownik fizyczny.

fizycznaOsoba pracująca jako pracownik fizyczny odpowiedzialna jest za najprostsze prace. Pracownik fizyczny pracuje najczęściej w budownictwie, produkcji lub logistyce, wykonuje poste prace fizyczne.

W zależności od profilu firmy pracownik ten może pracować zarówno na świeżym powietrzu, hali produkcyjnej, na wysokości lub pod ziemią. Narażony jest na zmienne warunki atmosferyczne, zmienną temperaturę i wymaga się od niego by bezwzględnie przestrzegał przepisów BHP.

Pracowników fizycznych uznać można za pracowników sezonowych, najwięcej ofert pracy dla tego stanowiska ukazuje się na wiosnę, gdy rusza sezon budowlany oraz prace w rolnictwie i drogowe.

Praca na tym stanowisku kierowana jest najczęściej do ludzi bez doświadczenia zawodowego i ludzi młodych. Praca na tym stanowisku pozwala nabyć doświadczenie zawodowe które przyda się w dalszej karierze zawodowej.

Pracownikom ubiegającym się na stanowisko pracownik fizyczny nie stawia się dużych wymagań. Ważne by byli sprawni fizycznie, przestrzegali przepisów BHP, byli dyspozycyjni. Dodatkowym atutem będzie posiadanie jakiegokolwiek doświadczenia zawodowego.

Zarobki pracowników fizycznych zależne są od regionu w jakim się pracuje, oraz od ilości przepracowanych godzin. Rzadko kiedy przekraczają średnią krajową.

Przykładowe CV pracownika fizycznego można pobrać tutaj.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Budownictwo, Produkcja i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>