Praca jako magazynier

magazynierMagazynier odpowiedzialny jest za przepływ towaru na terenie magazynu. Magazynier kontroluje czynności związane z przyjęciem, wydaniem i magazynowaniem towaru. W zależności od rodzaju towaru magazynier może pracować w różnych warunkach tj. magazyn chłodnia, magazyn umieszczony na świeżym powietrzu, hala.

Magazynier narażony jest na urazy pleców, ramion i stawów, a jest to związane z częstym przenoszeniem ciężkiego towaru. Na terenie magazynów często można spotkać się z wózkami jezdniowymi, co przy odrobinie nie uwagi grozi potrąceniem.
Na stanowisku magazyniera preferowani są mężczyźni, gdyż jest to praca ciężka fizycznie i wiąże się z kierowaniem wózkiem jezdniowym. Pracując na stanowisku magazyniera trzeba wykazać się dyspozycyjnością. Często praca odbywa się na III zmiany oraz w weekendy. W zależności od potrzeby pracodawcy należy liczyć się z możliwością pracy nawet w święta.

By zostać magazynierem nie należy posiadać specjalnych kwalifikacji. Jeśli praca będzie wykonywana z towarami spożywczymi konieczne jest wyrobienie książeczki sanitarno-epidemiologicznej. Dodatkowym atutem będzie posiadanie uprawnień na wózek jezdniowy. Szkolenia te organizują często urzędy pracy.

Zarobki magazyniera rzadko przekraczają średnią krajową.

Przykładowe CV magazyniera można pobrać tutaj.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Transport i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>