Praca jako księgowa/y.

ksiegowaPraca w zawodzie księgowej należy do bardzo odpowiedzialnych. Osoba na tym stanowisku odpowiedzialna jest za prowadzenie ksiąg rachunkowych, rozliczanie faktur, wprowadzanie danych do systemu księgowego oraz rozliczanie się z Urzędem Skarbowym.

Zdecydowana większość osób pracujących w tym zawodzie posiada wykształcenie wyższe. Przeszło 70% osób pracujących w księgowości to kobiety.
Aby założyć własne biuro rachunkowe należy posiadać licencję wydaną przez ministerstwo finansów. Licencję zdobywa się na podstawie doświadczenia w zawodzie lub po ukończeniu studiów z rachunkowości. Pracując jako pomocnik księgowej wystarczy wykształcenie średnie.

Praca w księgowości należy do bardzo precyzyjnych. Trzeba liczyć się z częstym doskonaleniem i śledzeniem Dziennika Ustaw. Po kilku latach pracy w zawodzie warto starać się o stanowisko głównej księgowej. Osoba pracująca na tym stanowisku kontroluje finanse całej firmy, co wiąże się z wysokimi zarobkami, które wynoszą nawet kilkanaście tyś. zł.

Przykładowe CV księgowej można pobrać tutaj.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Handel i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>